Proti Dekanom (le) do remija

Nova Gorica, 09.03.2024

Gorica je v 20. krogu 2. slovenske lige doma dosegla neodločen izid proti dekanskemu Jadranu. Končni izid je bil 1:1.

Začetek tekme je bil izredno slab. Gorica je hitro želela povesti, a izgubila žogo in po hitrem protinapadu je do vodilnega zadetka prišel Jadran - Nik Fortuna je Alena Jurco premagal že v 2. minuti.

Začelo se je jurišanje proti vratom Dekanov, a v vseh primerih so bili plavo-beli bodisi premalo konkretni bodisi premalo natančni. Na odmor smo odšli z minimalnim zaostankom.

Je pa bil začetek drugega polčasa zato toliko boljši. Po dveh ambicioznih akcijah se je tretja vendarle končala srečno. Po podaji iz kota in nekaj odbitkih je Luka Baruca močno sprožil s približno enajstih metrov in premagal gostujočega vratarja. To je že njegov šesti zadetek v letošnji sezoni, tretji na drugi tekmi pomladi.

V nadaljevanju smo spremljali večinoma enosmeren promet, ki pa končnega cilja ni več dosegel. Eno priložnost je nanizal tudi Jadran, a je bil Fortuna po nevarni akciji nenatančen.

Končalo se je z neodločenih 1:1.