Gremo v četrtfinale

Nova Gorica, 06.03.2024

Gorica se je z zmago nad Jesenicami v Kranju (1:3) uvrstila v četrtfinale slovenskega Pokala Pivovarne Union.

Zelo pomešana enajsterica Gorice je že od uvodnega sodnikovega žvižga dala vedeti, da jo zanima zgolj in samo zmaga. Tako je že v 12. minuti povedla po protinapadu, Luka Baruca je vpisal asistenco, Sebastian Lesjak pa zadetek.

Že čez nekaj minut se je izkazal Luka Baruca, ki je premešal domačo obrambo, na koncu polegel tudi vratarja in žogo zgolj potisnil v nebranjeno mrežo.

Ko se je zdelo, da bo tekma minila mirno in po pričakovanjih, pa je v v 38. minuti sledila manjša nepazljivost v obrambi, Jesenice so prišle do kota, po katerem pa je z glavo Alena Jurco premagal Mateo Klarič.

Jesenice kasneje niso bile več nevarne, niti v drugem polčasu ne, ko je Gorica ponovno podjetno krenila in že v 47. minuti po napaki donmačega vratarja prišla do tretjega zadetka. Med strelci se je znašel Darko Hrka.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil, končalo se je s 3:1 za Gorico.