Na primorskem derbiju boljši od Kopra

Nova Gorica, 17.11.2019

Nogometaši ND Gorica so v soboto, 16. novembra, odigrali srečanje 18. kroga 2. SNL. Na primorskem derbiju so premagali Koper z rezultatom 0:2.

Prva priložnost na tekmi je pripadla domačim. Vršič je podal do Baše, slednji pa ni bil natančen.

V 19. minuti je imel Vršič na voljo prosti strel iz ugodnega položaja. Sprožil je močno, a žoga je zadela živi zid in se odbila v kot.

V 21. minuti so imeli plavo-beli svojo prvo priložnost. Marinič je poslal predložek do Colleya, ki je z glavo streljal čez gol.

Z glavo je na drugi strani poskusil tudi Djermanović, a prav tako ni bil dovolj natančen.

V 32. minuti je za eksplozijo navdušenja med številnimi Terror Boysi poskrbel Lipušček. S prostega strela je poslal žogo proti golu, ta pa je zadela enega izmed domačih nogometašev in končala v mreži.

Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:1 v korist Goričanov. Obe ekipi sta si priigrali nekaj priložnosti, vendar domači niso uspeli zadeti.

Drugi del tekme so plavo-beli začeli odlično. V 51. minuti je Tine Kavčič dobil skok v kazenskem prostoru in poslal žogo proti golu. Na pravem mestu se je znašel Colley in zatresel mrežo za 0:2.

V 54. minuti je bilo ponovno vroče v kazenskem prostoru Kopra. Marinič je prišel do strela iz ugodnega položaja, vendar ni meril natančno.

V 67. minuti je do strela prišel Matija Kavčič, a tudi njegov poskus je končal za vrati.

Domači so imeli najlepšo priložnost v 75.  minuti, ko so po ostrem predložku uspeli zatresti okvir vrat.

Srečanje se je končalo z zmago Gorice z rezultatom 0:2. Plavo-beli so se z zmago približali Kopru na 2 točki zaostanka.

FC Koper – ND Gorica 0:2 (0:1)

ŠRC Bonifika

Sodniki: Mitja Žganec (glavni sodnik), Aleksandar Kasapović (1. pomoč), Matej Vojska (2. pomoč)

Strelci: Lipušček (32.), Colley (51.)

ND Gorica: Marjanović, Lipušček, Tomiček, T. Kavčič, M. Kavčič, Grudina, Kolenc, Marinič, Volarič, Osuji, Colley.

Trener: B. Lučić.

FC Koper: Nenezić, Mišić, Jelić Balta, Vršič, Meštrić, Baša, Žužek, Djermanović, Jozinović, Hadžić.

Trener: M. Srebrnič

Rumeni karton: Marjanović; Djermanović, Mišić 2x, Jozinović.

Rdeči karton: Mišić