Remi brez zadetkov

Nova Gorica, 13.04.2024

Nogometaši Gorice so v 25. krogu 2. SNL na domačem terenu remizirali proti kranjskemu Triglavu brez zadetkov (0:0).

Varovanci Mirana Srebrniča so bili tokrat nekoliko bolj zadržani kot prejšnje tekme, vseeno pa so si ustvarili priložnosti, iz katerih bi lahko dosegli vodilni zadetek.

V 11. minuti se je dvakrat v priložnosti znašel Luka Marjanac, obakrat pa je stresel okvir vrat. To sta bili najlepši priložnosti v prvem polčasu, čeprav je kasneje sledilo še nekaj poizkusov, pri katerih bivši goriški vratar Grega Sorčan ni imel večjih težav.

Treba je omeniti, da je v 34. minuti dobro posredoval tudi naš čuvaj mreže Dennis Zeriali.

V drugem polčasu tempo ni bil tako visok, morda je bila kriva tudi (za ta mesec nenormalno) visoka temperatura. Goričani so do lepših priložnosti prišlo povsem ob koncu. Najprej je po predložku z desne Darius Jalinous slabo zadel žogo in jo poslal za las mimo gostujočih vrat, tik pred koncem pa je podobno storil tudi Harus Kadrić, le da je okroglo usnje iz neposredne bližine ustrelil visoko čez gol.

Končalo se je z 0:0. Naslednji izziv plavo-bele čaka v soboto, 20. aprila, ko na Ravnah na Koroškem gostujejo pri tamkajšnjem Fužinarju.