1. SNL: 2010/2011 - 5. mesto

2010/2011

HIT GORICA

Belo-modri so v 20. sezoni državnega prvenstva Slovenije zasedli končno peto mesto. Po jesenskem delu prvenstva so bili šesti. Že pred sezono je moštvo zapustilo kar pet nosilcev igre iz prejšnjega prvenstva, med zimskim prestopnim rokom pa je odšlo še pet igralcev. Te nogometaše so v Novi Gorici nadomestili z novimi mladimi igralci iz lastne nogometne šole in drugih klubov.

V tej sezoni je bila v prvem planu finančna stabilizacija društva, kar je novi upravi tudi uspelo doseči.

Igralci: Sandi Arčon 34, Miha Mevlja 34, Vasja Simčič 32, Admir Kršič 30, Aris Zarifović 29, Kris Jogan 27, Matija Širok 26, Nejc Mevlja 25, Goran Galešić 24, Enes Demirović 22, Danjel Rakušček 19, Etien Velikonja 18, Gregor Balažic 16, Alen Jogan 16, Vito Plut 16, Rok Buzeti 15, Sebastjan Komel 15, Jasmin Kurtić 15, William Franklin Vicente 14, Miha Gregorič 11, Dejan Žigon 11, Dino Martinović 9, Luka Volarič 8,  Nemanja Vidić 7, Dalibor Stojanović 6, Anže Rupnik 5, Boris Mijatović 4, Nejc Praprotnik 4, Welle Ndiaye 1, Amedej Vetrih 1.

Strelci: Vito Plut 7, Sandi Arčon 5, Goran Galešić 5, Kris Jogan 4, Etien Velikonja 4, William Franklin Vicente 4, Enes Demirović 3, Miha Mevlja 3, Gregor Balažic 1, Sebastjan Komel 1, Admir Kršič 1, Danjel Rakušček 1, Matija Širok 1.

Trenerja: David Peršič (od 1. do 31. kroga), Miran Srebrnič (od 32. kroga do 36. kroga).

29

V evropske pokale so se uvrstili Maribor, Domžale, Luka Koper, in Olimpija Ljubljana.

POKAL SLOVENIJE

Hit Gorica je v osmini finala z 2:0 v gosteh premagala Aluminij iz Kidričevega. V četrtfinalu so Novogoričani izpadli proti ljubljanskemu Interblocku. Na prvem srečanju v Šiški je bil rezultat 4:2 za domače, v Športnem parku pa se je končalo z 0:0.

Pokal Hervis Slovenije so prvič v svoji zgodovini osvojile Domžale, ki so v finalu v Stožicah s 4:3 premagale Maribor.