1.SNL: 2008/2009 - 2. mesto

2008/09

HIT GORICA

V taboru belo-modrih je bilo v sezoni 2008/2009 zelo pestro. Za trenerja članske ekipe je bil junija 2008 imenovan nekdanji golgeter slovenske reprezentance Primož Gliha. Sprva so Novogoričani prikazali nekaj solidnih predstav in tudi nastop v poletnem pokalu Intertoto (zmaga na Malti s 3:0, remi v Bolgariji proti Černomorcu z 1:1) je bil kar vzpodbuden. Zatem je prišla tako rezultatska kot tudi vodstvena kriza. Z nekaterimi uspehi so belo-mdori jesenski del prvenstva končali na solidnem mestu.

Že po manj kot letu dni vodenja kluba je predsedniško mesto zapustil Mladen Andrić, katerega je po nekaj dneh jeseni 2008 nasledil Anton Kosmačin.

Trener Primož Gliha je na trenerskem mestu zdržal do 26. kroga, ko se je vodstvo kluba odločilo za njegovo zamenjavo. Vodenje prve ekipe je prevzel legenda novogoriškega nogometa in dotedanji pomočnik Miran Srebrnič. Ta je ekipo prevzel na povprečnem mestu in jo v natanko po 10. krogih popeljal do drugega mesta, kar je bilo glede na celotne razmere izjemen dosežek.

Igralci: Gorazd Gorinšek 35, Etien Velikonja 32, Milan Osterc 31, Nebojša Kovačevič 31, Sebastjan Komel 30, Bojan Đukič 30, Michal Drahno 28, Mladen Kovačevič 27, Admir Kršič 27, Danjel Rakušček 24, Goran Cvijanovič 23, Enes Demirovič 19, Matija Škarabot 19, Gregor Balažič 18, Vasja Simčič 17, Mitja Pirih 16, Goran Galešić 16, Simon Živec 14, Jorge Ferreira 13, Hidetoshi Wakui 10, Dragoljub Nikolič 9, Matej Mlakar 8, Aris Zarifovič 6, Alen Jogan 4, Dragan Žilić 3, Dario Šmitran 2, Domen Fratina 1, Miha Gregorič 1, Adi Muminovič 1.

Strelci: Etien Velikonja 17 (najboljši strelec lige), Milan Osterc 10, Enes Demirović 8, Admir Kršič 5, Nebojša Kovačević 5, Mladen Kovačević 5, Sebastjan Komel 2, Bojan Đukić 2, Goran Galešič 1, Matej Mlakar 1, Aris Zarifovič 1.

Trenerja: Primož Gliha (do 26. kroga), Miran Srebrnič (od 27. kroga do konca sezone)

Primorje 36 9 14 13 36:48 41

V evropske pokale so se uvrstili Maribor, Hit Gorica, Rudar Velenje in Interblock.

Iz lige je izpadlo Primorje iz Ajdovščine,  v prvo ligo pa se je uvrstila Olimpija iz Ljubljane.

POKAL SLOVENIJE

Hit Gorica je v četrtfinalu izločila Livar iz Ivančne Gorice kar s 6:0, v polfinalu pa je izpadla proti Luki Koper. V Novi Gorici so bili na prvi tekmi boljši igralci iz slovenske Istre z 2:4, Novogoričanom pa minimalna zmaga na Bonifiki z 1:0 ni zadostovala za napredovanje v veliki finale.

Pokal Hervis je še drugič zapored osvojil Interblock, ki je premagal Koper z 2:1.