Zmagali tudi proti ukrajinskemu Rukhu

Nova Gorica, 30.01.2023

Gorica se je 28. januarja v Umagu pomerila proti ukrajinskemu prvoligašu Rukhu iz Lviva in slavila s 3:0.

Že v prvem polčasu je Gorica prišla do prednosti 2 zadetkov. V 19. minuti je za vodstvo po asistenci Alena Krjanca poskrbel Zvonimir Petrović, ki je dosegel že svoj četrti zadetek znotraj letošnjih zimskih priprav.

Za drugi gol smo morali čakati do 39. minute. Avtorja prvega zadetka sta zamenjala vlogi, Petrović je okroglo usnje po odbitku vrnil v kazenski prostor, Alen Krajnc pa je z volejem matiral nasprotnikovega vratarja.

V drugem polčasu je Goruca še enkrat zatresla mrežo Rukha. Po lepi kombinaciji med Širokom, Jukićem in Baruco je slednji padel v kazenskem prostoru. Sodnik je dosodil najstrožjo kazen, iz katere je bil kasneje natančen Etien Velikonja.

Prvi polčas: Dajčar; Širok, Agić, Selimović, Brekalo; Hrka, Petrović, Jukić; Krajnc, Leban, Vekić.

Drugi polčas še: Andrejašič, Mevlja, Cerovec, Mlakar; Ahmetaj, Ankrah, Obi, Baruca; Juncaj, Velikonja.