V Beltincih poraženi

Nova Gorica, 02.11.2019

Nogometaši ND Gorica so v soboto, 2. novembra, odigrali srečanje 16. kroga 2. SNL. V gosteh so izgubili proti ekipi Beltincev z rezultatom 2:1.

Prva polpriložnost na tekmi je pripadla domačim. V 3. minuti je po podaji v kazenski prostor streljal Knežević. Žoga je poletela mimo gola.

V 18. minuti je sodnik razveljavil zadetek Gorice. Grudina je streljal z roba 16-metrskega prostora, Marinič pa naj bi oviral pogled vratarju, zato je bil gol razveljavljen.

V 23. minuti je Marinič poskusil z atraktivnim strelom, a domači vratar se ni pustil presenetiti.

V 34. minuti je Colley prišel pred golmana Beltincev in streljal. Žoga je po posredovanju vratarja končala v kotu.

V 40. minuti so Beltinci povedli, kljub temu da so plavo-beli do tedaj popolnoma nadzorovali srečanje. Po hitrem protinapadu je Kneževič z natančnim strelom premagal Marjanovića.

Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom domačih. Goričani so imeli veliko terensko prevlado in lepo število priložnosti, vendar niso uspeli doseči zadetka. Beltinci so izkoristili svojo edino obetavno priložnost.

V drugem polčasu so Goričani nadaljevali s pritiskom, a žoga ni hotela v mrežo.

V 61. minuti je z glavo poskusil Volarič, vendar je meril preveč po sredini vrat, da bi presenetil vratarja Beltincev.

V 76. minuti so domači povišali vodstvo. Izpeljali so hiter protinapad in zatresli mrežo za 2:0.

Plavo-beli se niso predali in pogosto prihajali v polpriložnosti, ampak niso bili dovolj konkretni.

V 90. minuti je Grudina dosegel zadetek, a izkazalo se je, da to ni bilo dovolj za točko v Beltincih.

Tekma se je končala z zmago domačih z 2:1.

ND Beltinci – ND Gorica 2:1 (1:0)

Športni park Beltinci

Sodniki: Bojan Tkalčič (glavni sodnik), Aleš Skok (1. pomoč), Mitja Jonke (2. pomoč)

Strelci: Knežević (40.), Raduha (76.)

ND Gorica: Marjanović, Lipušček, Paljk (od 84. Hodžić), T. Kavčič, M. Kavčič, Grudina, Kolenc (od 78. Jermol), Marinič (od 85. Gulič), Volarič, Osuji, Colley.

Trener: B. Lučić.

NK Beltinci: Zver, Hartman, Branilović, Raduha (od 85. Mauko), Hočevar, Kuzma, Apatić, Maučec, Kristl, Knežević, Asenić (od 70. Mörec).

Trener: R. Karanović

Rumeni karton: Marinič, Volarič, Kolenc; Kristl