Zmaga nad Radomljami, sledita dve tekmi v Istri

Nova Gorica, 04.02.2018

V petek in soboto se je članska ekipa kar dvakrat merila na pripravljalnih dvobojih. V petek so se med seboj udarili člani in mladinci (4:0), v soboto pa so belo-modri na umetni travi v Športnem parku premagali NK Kalcer Radomlje (4:1).

Trener Miran Srebrnič s strokovnim vodstvom zelo dinamično oblikuje pripravljalno obdobje. Če bo šlo vse po planiranem tekmovalnem sporedu državnega prvenstva (to pomeni brez vremenskih nevšečnosti), so do prve uradne tekme ostali le še trije tedni.

Dvoboj med člani in mladinci se je v petkovem popoldnevu zaključil s 4:0 v korist članov. Zadetke so dosegli Donatus Edafe v 31. minuti, Leon Marinič v 45., igralec na preizkušnji Semir Smajlagić v 48. ter novinec Matej Šantek v 63. minuti.

Že v soboto pa je ND Gorica premagala NK Radomlje s 4:1. Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, prav tak je bil tudi rezultat. Za vodstvo belo-modrih je v 25. minuti poskrbel med pripravami zelo razpoloženi Andrija Filipović (njegov četrti gol), nakar je gostujoči igralec Anel Hajrić še pred odmorom izid izenačil.

V nadaljevanju boljša igra Gorice, ki jo je kronala s tremi zadetki. Že v peti minuti je bil uspešen Jan Humar, le nekaj trenutkov zatem pa mladi Leon Marinič (tretji gol med pripravami). Končni izid je v 68. minuti dvoboja postavil Amarachi Osuji.

V naslednjih dneh sledita dve tekmi v hrvaški Istri, kamor bodo nogometaši ND Gorica odpotovali v ponedeljek, povratek v domače okolje je na sporedu v sredo.

ND Gorica : NK Radomlje 4:1 (1:1)

Strelci za domače: Filipović 25., Humar 50., Marinič 55. in Osuji 68. Za goste: Hajrič 37.

ND Gorica: Štrukelj, Curk, Kavčič, Jogan, Škarabot, Grudina, Tešija, Osuji, Žigon, Džuzdanović, Filipović.

Igrali so še:  Likar, Lipušček, Celcer, Humar, Šantek, Marinič, Nagode, Edafe

Spored in rezultati trening tekem:

17. januar, 14.00, NK Lokomotiva (HRV), v Zagrebu, rezultat 1:1 (strelec: Filipović)

20. januar, 17.00, HNK Rijeka (HRV), na Reki, stadion Rujevica, rezultat 0:0

24. januar, 19.00, NK Šenčur, v Novi Gorici, rezultat 3:0 (Žigon, Milošević, Gregorič)

27. januar, medsebojna tekma beli : modri, v Novi Gorici, rezultat 3:3 (Edafe 2, Gulič; Lipušček 2, Filipović)

31. januar, NK Brinje Grosuplje, v Novi Gorici, rezultat 4:0 (Marinič, Žigon, Filipović, Osuji)

2. februar, ND Gorica – člani : ND Gorica – mladinci, rezultat 4:0 (Edafe, Marinič, Smajlagić, Šantek)

3. februar, NK Kalcer Radomlje, v Novi Gorici, rezultat 4:0 (Filipović, Humar, Marinič, Osuji)