Slovenija U-21: ''Sorcan para tutto.''

Nova Gorica, 10.09.2015

Vratar Gorice se je izkazal v dresu mlade reprezentance

Kot je znano, sta se v preteklem tednu odvijali reprezentančni akciji tako članske kot U-21 državne reprezentance.

Člani so nesrečno izgubili v Švici z 2:3 (med nekdanjimi nogometaši Gorice so igrali: Bojan Jokić in Jasmin Kurtić vseh 90 minut, Valter Birsa pa do 83. minute) ter z 1:0 premagali Estonijo. Na tej tekmi so Jokić, Kurtić in Birsa odigrali vseh 90 minut, Birsa pa je tudi podal za edini gol Slovenije.

Reprezentanca U-21 je najprej s 3:0 ugnala Litvo ter nato z 0:1 klonila proti Italiji.

Člana mlade reprezentance, ki jo vodi nekdanji trener Gorice Primož Gliha, sta tudi aktualna člana belo-modrih Amel Džuzdanović, ki je obe tekmi sedel na klopi ter vratar Grega Sorčan. Ta je srečanje z Litvo spremljal s klopi, proti Italiji pa je branil vseh 90 minut.

Sorcan_portret.jpgItalijanski mediji poročajo, da se je vratar Gorice s svojimi obrambami večkrat izkazal. Neki portal je celo naslovil: ''Sorcan para tutto'', kar bi prevedli ''Sorčan vse brani.''