ND GORICA JE V KOPRU ZABELEŽILA SEDMO ZAPOREDNO ZMAGO!

ŠE NAPREJ JE LE NEBO NAD NAMI!

TO JE PRVA ZMAGA NA BONIFIKI PO VEČ KOT ŠTIRIH LETIH!

V prvi postavi novogoriške ekipe ni bilo presenečenj. Miran Burgič je zaigral namesto kaznovanega Marka Nunića.

V prvih minutah izenačena tekma z nekoliko večjo pobudo Kopra. Poskusila sta Rahmanović in Posavac, obakrat mimo gola. V 14. minuti je Goriški vratar Grega Sorčan odbil strel Črnigoja z razdalje.

Novogoričani so prvič poskusili v 23. minuti, ko je do strela prišel Miran Burgič. Pričela se je pobuda gostov.

V 33. minuti pa vodstvo belo-modrih. Po podaji s kota in podaljšani žogi Alena Jogana je bil na pravem mestu Blessing Chibukie Eleke. To je že njegov šesti prvenstveni gol na osmi tekmi!

Do odhoda na odmor najprej beležimo strel Uroša Celcerja, nato pa sta za domače poskusila Črnigoj in Štromajer.

V začetku nadaljevanja še naprej čvrsta igra Gorice. Domači niso prišli do priložnosti. V 58. minuti je v osrčju obrambe Tineta Kavčiča zamenjal Matija Boben, ki je pred časom igral tudi za angleški klub Bolton Wanderers.

V 62. minuti 0:2! Prvi gol Mirana Burgiča po povratku v Novo Gorico! Odlični Amel Džuzdanović je preigral domačo obrambo in podal do Burgiča, ki je premagal Vasjo Simčiča.

Kmalu zatem je Eleke iz ugodnega položaja streljal mimo, nevarno pa je zapretil še Matija Širok.

Toda dogajanja s tem še ni bilo konec. Džuzdanović je sprožil mimo vrat, sledil je manjši nalet Kopra. Sorčan je uspešno ubranil udarec Rahmanovića.

Zvezno vrsto je po odhodu napadalca Burgiča okrepil Matija Škarabot, vstopil je tudi Dino Martinović.

V 84. minuti pa tretji gol Gorice. Znova ga je zabil Blessing Eleke. V vlogi podajalca se je izkazal Matija Širok.

Kmalu zatem so sicer domači prek Ivančića znižali, toda nove zmage Gorice niso ogrozili.

ND GORICA JE S TEM DOSEGLA ŽE SEDMO ZAPOREDNO PRVENSTVENO ZMAGO, KAR JE KLUBSKI REKORD!

IZJEMNO, NI KAJ!

FC Luka Koper : ND Gorica 1:3 (0:1)

Stadion Bonifika, sodniki: Vinčić (Maribor), Kordež (Dol pri Ljubljani), Šinkovec (Maribor).

Strelci: 0:1 Eleke (33.), 0:2 Burgić (61.), 0:3 Eleke (84.), 1:3 Ivančić (87.).

FC Luka Koper: Simčič, Šimurina (od 73. Štulac), Halilović, Posavac (od 52. Ivančić), Radujko (od 67. Pavić), Tomić, Krivičić, Črnigoj, Šme, Štromajer, Rahmanović.

ND Gorica: Sorčan, Celcer, Širok, Burgić (od 83. Škarabot), Arčon, Eleke, Kavčič (od 58. Boben), Humar, Džuzdanović (od 86. Martinovič), Jogan, Johnson.

Rumeni kartoni: Simčič, Rahmanović, Šme; Humar, Burgić, Džuzdanović, Eleke.