BOMBASTIČNO!!! PETA ZAPOREDNA ZMAGA!

Nova Gorica, 15.08.2015

Belo-modri s 3:2 zmagali v Domžalah! Dvakrat Eleke, enkrat Širok! GREMO, GORICA!!!

Novogoričani še naprej zmagujejo. To je že njihov peti zaporedni uspeh. Tudi po 6. krogu ostajajo na prvem mestu lestvice.

Od začetka so tokrat zaigrali branilec Miha Gregorič, zvezni igralec Matija Škarabot in napadalec Marko Nunič.

Gorica je povedla že v 5. minuti, ko je po kombinaciji svoj četrti gol dosegel Blessing Chibukie Eleke.

Zatem so se prebudili tudi domači in nekajkrat nevarno zapretili. Za Gorico je znova streljal Eleke, poskusil je tudi Amel Džuzdanović.

V 25. miniti izenačenje Benjamina Morela, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Domžale so bile v tem delu igre boljše. Že pred koncem polčasa je pri Novogoričanih Sandija Arčona zamenjal Dino Martinović. Kmalu zatem je streljal Alen Jogan.

V nadaljevanju sprva prečnik domačega igralca Zeca, v 55. minuti pa znova Blessing Eleke. To je bil njegov peti sezonski zadetek, za katerega mu je podal Marko Nunič.

Toda vodstvo Gorice je trajalo le tri minute, ko je podajo Črnica v zadetek pretvoril Antonio Mance.

Nato nekoliko manj strelov na vrata. V 77. minuti je poskusil Nunič, nakar se je zaradi lažje poškodbe z igrišča poslovil Nigerijec Eleke. Nadomestil ga je Miran Burgič.

Marko Nunič je bil v zadnjih minutah dvakrat v izjemnem položaju, a ga je obakrat premagal domači vratar Nejc Vidmar.

Slednjemu pa ni uspelo ubraniti strela Matije Široka, ki je v 88. minuti odločil zmagovalca!

Domžalčani so sicer še dvakrat zapretili, a zmaga gre v Novo Gorico.

V sredo ND Gorica v Pokalu Slovenije gostuje pri Muri v Murski Soboti, v nedeljo, 22. avgusta ob 17.00 pa se nam v Športnem parku obeta nov praznik. Gorica bo prvo mesto branila proti Krškemu.

V NEDELJO, 23. AVGUSTA OB 17.00 VSI V ŠPORTNI PARK!

NK DOMŽALE - ND GORICA 2:3 (1:1)

Strelci: Morel 25., Mance 58.; Eleke 6., 56., Širok 87.

NK Domžale: Vidmar; Skubic, Dobrovoljc, Horić, Trajkovski; Vetrih, Zec; Morel, Majer (70./Horvat), Črnic ( 82./Šišić); Podlogar (55./Mance).

ND Gorica: Sorčan; Širok, Gregorič, Jogan, Celcer; Humar; Nunić, Džuzdanović, Škarabot, Arčon (34./Martinović); Eleke (81./Burgić).