Gorica dosegla prvo zmago v novi sezoni! Bravo, fantje!

Nova Gorica, 24.07.2015

ND Gorica : NK Rudar 2:1

ND Gorica je na domačem stadionu dosegla prvo zmago v sezoni. Z 2:1 je bila boljša od Rudarja.

Statistika po tekmi pove veliko. Gorica je kategorijo strelov na vrata dobila s 16:9, plod takšne premoči sta bila tudi dva zadetka. Domači so že od začetka krenili odločno. Poskusili so Blessing Eleke, Jaka Kolenc, Sandi Arčon, Alen Jogan in nekajkrat Miran Burgič.

Za goste je streljal Mate Eterović, v 42. minuti pa je po podaji Sandija Arčona z indirektnega prostega udarca zadel Dino Martinović. Tako je Gorica na odmor odšla z zasluženo prednostjo.

V nadaljevanju je sprva dvakrat zapretil Eleke. Pridružil sem mu je tudi mladi Kolenc.

Gorica je do dvojne prednosti prišla v 69. minuti, ko je podajo Uroša Celcerja v zadetek spremenil Amel Džuzdanović.

Toda gostje se niso dali in že v naslednjem napadu je Luka Prašnikar znižal. Kot se je pozneje izkazalo, je bil to tudi končni izid tekme.

Do konca dvoboja se ni zgodilo nič pretresljivega. Spremljali smo odprto tekmo, znova pa sta merilne naprave preizkusila Kolenc in zelo aktivni Eleke.

Fantom in strokovnemu štabu čestitke za zmago! Sledita dve gostovanji, v Novem mestu in Celju.

ND Gorica – NK Rudar 2:1 (1:0)

Športni park, sodniki: Ponis (Koper), Podobnik in Vojska.

Strelci: 1:0 Martinović (42.), 2:0 Džuzdanović (69.), 2:1 Prašnikar (71.).

ND Gorica: Sorčan, Celcer, Širok, Burgić (od 65. Humar), Arčon, Kolenc, Eleke (od 90. Nagode), Kavčič, Džuzdanović (od 76. Osuji), Jogan, Martinović.

NK Rudar: Radan, Kašnik, Trifković, Prašnikar, Bolha, Tolimir (od 60. S. Babić), Ihbeisheh, Knezović, Jahić (od 73. Kocić), Eterović, M. Babić (od 76. Grbić).

Rumeni kartoni: Jogan, Širok; Knezović, M. Babić.

Nekaj fotografij s tekme si lahko ogledate na Uradnem Facebook portalu ND Gorica.