Izjava za javnost

Nova Gorica, 02.12.2014

Odziv ND Gorice po tekmi z Domžalami

V ND Gorica smo na tekmi z Domžalami (sobota, 29. nov, 18. krog) z  zaskrbljenostjo spremljali nekatere odločitve sodnika Roberta Ponisa. Po našem mnenju je naredil več napak, ki so usodno vplivale na razplet pomembnega srečanja. Po ogledu posnetkov ključnih odločitev, smo dobili dodatno potrditev, da sodnik ni upošteval temeljnih določil iz pravil nogometne igre. Če je bilo igranje z roko v akciji po kateri je padel izenačujoči zadetek naše ekipe (1:1, Majcen v  24. min.) in v začetku akcije iz katere so Domžale dosegle zmagoviti zadetek (1:2, Parker v 65. min.), v domeni proste sodniške presoje, pa to ne velja za dva namerna udarca s komolcem. Televizijski posnetek je zelo zgovoren v 12. minuti, ko je Zec s komolcem z očitno namero udaril Džuzdanovića, ko je bil slednji brez žoge in tudi v 45. minuti, ko je istega igralca s komolcem na tla podrl še Parker. Po določilih Pravil nogometne igre, pravil športnega obnašanja in v skladu z 2. odstavkom 9. člena Disciplinskega pravilnika NZS bi moral sodnik domžalskima nogometašema pokazati rdeči karton. S tem, ko ni upošteval temeljnih pravil nogometne igre, je Gorico grobo oškodoval in vplival tudi na končni izid, saj je prav Parker dosegel zmagoviti domžalski zadetek.

V ND Gorica smo zaskrbljeni zaradi očitnih napak in apeliramo na odgovorne, da sodnike posebej opozorijo na takšne nedoslednosti in v bodoče zahtevajo še več pozornosti ob prekrških, kakršni so se v soboto zgodili na tekmi Gorica - Domžale.