Zmaga v pripravljalnem dvoboju z Istro

Nova Gorica, 06.09.2014

Zadela sta Pasqualini in Henty

ND Gorica je v Juricanih pri Umagu odigrala pripravljalno tekmo z ekipo Istre iz Pulja. Novogoričani so slavili z 2:0, oba zadetka pa dosegli v prvem polčasu.

V nekoliko spremenjeni postavi so belo-modri zadeli prek Lorenza Pasqualinija ter Ezekiela Hentyja. Gola sta padla v 29. in 31. minuti tekme. V drugem delu igre se je z obrambami proslavil vratar Januš Štrukelj, ki je med drugim ubranil tudi strel z bele točke.

Goričani so zaigrali v nekoliko spremenjeni zasedbi. Širok in Žigon sta nekoliko bolna, nekateri igralci so ostali v Novi Gorici.

Nedelja je prost dan, v ponedeljek pa se pričenjajo temeljite priprave na kar tri tekme, ki si sledijo v kratkem: v soboto ob 16. uri domači prvenstveni obračun proti Celjanom, sledi pokalni dvoboj v Veržeju, nato prvenstvena tekma v Zavrču.

NK Istra 1961 : ND Gorica 0:2 (0:2)

Strelca: Pasqualini 29., Henty 31.

ND Gorica: Gallinetta, Pasqualini, Vanin, Kavčič, Enow, Modolo, Innocenti, Venturim, Johnson, Makinwa, Henty

Igrali so še: Štrukelj, Kokol, Vetrih, Majcen, Arčon, Jakupović, Eleke, Napoli, Džuzdanović.