Miran Srebrnič o zadnji osvojeni točki ter o pričakovanjih pred sredinim derbijem

Nova Gorica, 09.05.2011

Poškodvana sta Nejc Mevlja in Vito Plut

Nogometaše Hita Gorice po priborjeni domači točki proti Koprčanom (0:0) že v sredo čaka naslednji derbi. Ob 17. uri gostujejo v Ajdovščini pri zadnjeuvrščenemu Primorju, ki pa je zadnji dve tekmi odločilo sebi v prid.

O prvi tekmi po povratku na klop belo-modrih v vlogi prvega trenerja ter bližajočem se gostovanju v mestu burje je posebej za nd-gorica.com spregovoril Miran Srebrnič, legenda Goriškega nogometa.

''V soboto smo svoj glavni cilj dosegli. Prekinili smo serijo treh zaporednih porazov, kar je za nas zelo dobro. Fantje so se proti Koprčanom, ki imajo precej več izkušenj, borili z vsemi močmi. Pokazali so pravi obraz. Z agresivnostjo, pristopom in v večjem delu tudi z igro sem zadovoljen. Predvsem v drugem polčasu smo si pripravili kar nekaj zelo obetavnih akcij. Zmeraj nam je zmanjkala zadnja podaja oz. zadnja poteza, zato se nismo veselili vseh treh točk. Ne glede na to, je osvojena točka proti izkušeni in bolj renomirani ekipi lep rezultat.''

Trener prvega moštva je pričakovanja pred sredinim obračunom s Primorjem komentiral takole: ''Glede na položaj na lestvici je pričakovati, da bodo domači zaigrali povsem neobremenjeno. Nimajo namreč česa izgubiti. Z zmago lahko samo veliko pridobijo. V tekmo bomo šli koncentrirani. Ajdovci so v zadnjih dveh nastopih dvakrat zmagali. Imajo dobro ekipo, zato moramo biti previdni. Seveda je naš cilj zmaga, ampak za to se bo potrebno zelo potruditi. Upam samo, da ne bomo imeli dodatnih težav s poškodbami.''

V taboru Hita Gorice namreč vse od srečanja z Olimpijo ne morejo računati na osrednjega branilca Nejca Mevljo. Na sobotnem derbiju s Koprčani pa se je nekoliko poškodoval tudi napadalec Vito Plut, ki je bil zato primoran igrišče zapustiti že sredi drugega polčasa. ž