Prva spomladanska ovira uspešno preskočena

Nova Gorica, 05.03.2022

V prvem krogu spomladanskega dela 2. SNL so se nogometaši Gorice odpravili na neugodno gostovanje v Ravne, kjer so se pomerili proti Fužinarju in prišli do zmage z 2:1.

Moštvo Fužinarja je bilo v primerjavi z jesenjo precej spremenjeno, saj so Ravenčani dobili kar nekaj okrepitev, poleg tega pa so igrali na prenovljenem stadionu, kar jim je vsekakor vzbudilo dodatno samozavest.

Fužinar se je tudi tokrat izkazal za zelo neugodnega nasprotnika in povsem upravičil svojo visoko pozicijo na lestvici (5. mesto). Domačini so začeli pogumno, prišli nekajkrat do kazenskega prostora Gorice, a mreže Uroša Likarja niso uspeli resneje ogroziti.

Nato pa so prišle minute Gorice. Najprej je Etien Velikonja izkoristil podajo Matije Široka z desne strani in z neposredne bližine sprožil neubranljiv strel, že v 18. minuti pa je domačega vratarja matiral še Žan Leban, ki je z 11 metrov okroglo usnje lepo poslal v spodnji oddaljenejši kot Fužinarjevega gola.

V prvem polčasu se ni dogajalo več veliko, velja omeniti še eno res lepo priložnost, ki jo je imel Alen Krajnc, a je iz neposredne bližine žogo poslal mimo vrat. Nevarni so bili tudi nogometaši Fužinarja, a so bili pri strelih vselej nenatančni.

Je pa Fužinar v nadaljevanju zelo zgodaj dobil tisto, po kar je prišel - zadetek. V 61. minuti je sledil predložek z desne strani, Matija Širok je žogo želel izbiti, a je nehote zadel domačega napadalca Anžeta Turičnika, od katerega se je naposled odbila v goriško mrežo.

Korošci so bili nevarni, a so varovanci Mirana Srebrniča uspeli odbiti vse njihove napade in priti do težko prigarane zmage na začetku pomladi.

Za Gorico so igrali: Likar; Širok, Agić, Cerovec, Marinič A.; Hrka, Ahmetaj (od 84' Frešer), Marc (od 92' Baruca); Krajnc, Leban (od 77' Knežević), Velikonja (od 77' Zukanović).

Na priložnost s klopi so čakali še: Radikon, Hodžić, Žejen, Mevlja in Vekić.

Odsotni: Marinič L. (poškodba), Urbančič (kartoni).

Posebna zahvala pa gre Gostišču Krivograd, pri kateremu so zelo lepo poskrbeli za nas. Večerja, nočitev, zajtrk in kosilo na vrhunskem nivoju.