Premočni za sosede iz Mirna

Nova Gorica, 19.02.2022

Že takoj naslednji dan po predstavi v Umagu proti poljski ekipi Podbeskidzie so se varovanci Mirnaa Srebrniča pomerili proti mirenski Adrii, ki nastopa v 3. SNL - Zahod. Nasprotnik tokrat ni bil kos Gorici, ki je slavila s kar 7:0.

Priložnost za igro so dobili tisti fantje, ki niso bili v kadru oziroma so malo igrali v Umagu. V kader se je znova vrnil Matija Širok, ki je dan pred tekmo drugič postal oče, v prvi postavi sta zopet zaigrala Hrka in Leban, po bolezni se je vrnil Amadej Marinič, prvič pa sta se nam predstavila Bojan Knežević in Michele Laraspata, naša zadnja zimska okrepitev, priložnost pa je dobil tudi mladi Matevž Kobal, ki je januarja okrepil kadetsko selekcije, h kateri je prišel iz ljubljanske Olimpije.

Že takoj na začetku je bila opazna razlika v kvaliteti, ki so jo Goričani kronali s tremi zadetki. Dvakrat je bil natančen kapetan Etien Velikonja, na svojem debiju pa se je med strelce vpisal Laraspata.

V drugen polčasu je Srebrničeva četa dodala še 4 zadetke: Velikonja je vpisal hattrick, po enkrat pa so zadeli še Miloš Zukanović, Tino Agić in Luka Vekić.

Zimske priprave se počasi bližajo koncu, pred začetkom spomladanskega dela 2. SNL je na sporedu še domača generalka z ligaškim tekmecem Rudarjem iz Velenja.

Prva postava Gorice: Radikon; Širok, Kobal, Žejen, Urbančič; Hrka, Knežević, Laraspata, Leban; Velikonja, Zukanović.

V drugem polčasu še: Likar, Agić, Marinič A., Hodžić, Baruca, Šuljić, Gomizelj, Vekić.