Goljada proti Poljakom za prijateljski remi

Nova Gorica, 18.02.2022

Zimske priprave se nadaljujejo v Umagu, kjer se je Gorica pomerila proti ekipi Podbeskidzie. To je bil sploh prvi medsebojni obračun s članom poljske druge lige v klubski zgodovini.

Tudi proti tokratnemu nasprotniku prednosti niso dobili vsi nosilci, saj plavo-bele že naslednji dan čaka domača tekma proti slovenskemu tretjeligašu Adrii.

Varovanci Mirana Srebrniča so začeli udarno in že v 5. minuti je zadetek prispeval prišlek Alen Krajnc. Kljub vodstvu in dobri igri pa so Poljaki uspeli do konca izid spreobrniti. Na odmor se je odšlo z zaostankom 1:2.

V drugem delu so zopet bolje začeli Goričani. Najprej je zaradi prekrška nad Cerovcem bila dosojena enajstmetrovka, iz katere je bil natančen Luka Vekić, čez nekaj minut pa je Krajnc prispeval še svoj drugi gol na tekmi.

Poljaki so naposled storili še eno napako, ko je bil zaradi pregrobega štarta izključen eden izmed njihovih igralcev, a se tekmeci niso predali in zaradi igre z roko tudi sami prišli do najstrožje kazni, s katere so postavili končni izid 3:3.

Prva postava Gorice: Likar; Hodžić, Agić, Cerovec, Marinič A.; Ahmetaj, Marc, Frešer; Krajnc, Baruca, Vekić.

V nadaljevanju še: Radikon, Žejen, Urbančič, Gomizelj, Šuljić, Zukanović.