Marinič po tekmi s Spalom

Nova Gorica, 18.07.2019

Na prijateljskem obračunu proti italijanski ekipi SPAL so Goričani klonili z rezultatom 3:1. Plavo-beli so z zadetkom Mariniča v začetku drugega polčasa povedli, nato pa se je njihova mreža trikrat zatresla. Strelec edinega gola za Gorico, Leon Marinič je podal svoje poglede na tekmo in na svoj zadetek ter razkril, kaj je za njega najbolj pomemben cilj aktualnih priprav.

Mladi ofenzivni vezist meni, da so večino tekme odigrali na visokem nivoju: »Celoten prvi polčas in tudi začetek drugega smo na igrišču delovali precej konkretno. Dobro smo se branili, nismo jim puščali veliko prostora, hkrati pa smo si ustvarjali priložnosti in bili nevarni za njihov gol. Lahko bi rekel, da smo imeli tri četrtine časa tekmo pod kontrolo, v zadnjem delu pa smo nekoliko popustili.«

Zadetek proti Spalu mu veliko pomeni in se ga je zelo razveselil: »Na tekmi moraš vedno imeti nekakšen cilj in moj je vedno doseči zadetek. Zelo sem vesel, da mi je po Udineseju uspelo zatresti mrežo še enega italijanskega prvoligaša. Takšni trenutki ti za vedno ostanejo v spominu.«

Želi si, da bi med pripravami ekipa izoblikovala še večjo kemijo na igrišču: »Obetam si, da se bo tekom priprav ekipa še bolj sprostila na igrišču. Da bi se začutili kot ekipa in zaigrali sproščeno. Moštvena povezanost je že na visokem nivoju, a vedno je prostor za napredek in mislim, da so te priprave odlična priložnost, da napredujemo na tem področju.«