NK Istra 1961 do minimalne zmage

Nova Gorica, 22.03.2019

Plavo-beli so reprezentančni premor izkoristili za prijateljsko tekmo proti Istri. V Puli so klonili z rezultatom 1:0.

V prvih 10 minutah srečanja so Goričani dvakrat poskusili zadeti z glavo, a so bili v v obeh primerih nenatančni.

V 20. minuti je z močnim strelom zapretil Andrija Filipović, a ni bil dovolj natančen.

V 40. minuti je bilo zelo nevarno pred vrati, a domači svoje priložnosti niso uspeli izkoristiti.

V drugem polčasu so bili prvi nevarni nogometaši Istre, ko je v 60. minuti njihov napadalec meril čez gol.

Nekaj minut kasneje je plavo-bele rešila prečka, ki je žogi preprečila pot v gol po strelu Komšić-Perića.

V 74. minuti so domači povedli. Po hitrem protinapadu so poslali predložek v kazenski prostor, kjer se je najboljše znašel Ramon Mierez, ki je z glavo dosegel edini zadetek na tekmi.

Do konca srečanja je ekipa Istre še dvakrat nevarno zapretila, a rezultat se ni spremenil.

Tekma je bila pomembna tudi z vidika povratkov po poškodbah. Alen Jogan je po dolgem času dočakal vrnitev na nogometne zelenice. Celoten polčas je odigral tudi Rok Grudina, ki je svoj povratek doživel že v zaključku srečanja proti Domžalam.

Izpostaviti velja še nastop Roka Ljutića, kadeta ki ga je trener Bašić enkrat že uvrstil med svoje izbrance.

NK Istra 1961 : ND Gorica 1:0 (0:0)

Prizorišče: Pula, stadion Aldo Drosina

NK Istra 1961: Ćondrić, J. Rodriguez, Iglesias, Einar, Fuentes, Laukžemis, Franić, Sane, Grujević, Pavić, Obeng

Do priložnosti za igro še: Landeta, Maicon, Rubić, Nkololo, Perić-Komšić, Octavio Paez, Caicedo, Ramadani, Burić, Meierez. Trener: Igor Cvitanović

ND Gorica: Likar, Hodžić, T. Kavčič, Lipušček, Celcer, Oršolić (od 30. Kolenc), Šipek, Velikonja, Osuji, Smajlagić, Filipović

V nadaljevanju še: Ljutić, Jogan, M. Kavčič, Grudina, Kolenc (od 60. Matič), Jermol, Veladžić, Leban, Gulič. Trener: Nermin Bašić

Besedilo: Kristjan Pahor