Velika zmaga v gosteh

Nova Gorica, 17.10.2017

V Kranju smo spremljali prvo tekmo četrtfinala Pokala Slovenije. ND Gorica je proti domačemu Triglavu zmagala z 1:0, kar je lepa prednost pred povratno tekmo. Ta bo prihodnji teden v Športnem parku.

Gostujoči strateg Miran Srebrnič je dodobra premešal začetno postavo.

V prvem delu je imel ob šahovski predstavi obeh moštev najlepši poskus Jan Humar. Ta je lepo streljal v 4. minuti, a se izid ni spremenil.

Domačini so dvakrat zapretili, dobro je v 27. minuti posredoval Grega Sorčan.

Tik pred koncem polčasa je po predložku s strani streljal Donatus Edafe, a čez vrata.

V nadaljevanju znova precej izenačena tekma, Novogoričani pa so po podaji rekovalescenta Amela Džuzdanovića, ki je po dolgotrajnih poškodbah ter skoraj dve letnemu premoru na zelenico vstopil le nekaj trenutkov pred tem zmagoviti zadetek dosegli v 76. minuti, ko je bil uspešen Amarachi Osuji

Pred povratno tekmo, ki bo prihodnjo sredo so tako modro-beli zabeležili izjemno pomembno zmago.

NK Triglav Kranj : ND Gorica 0:1 (0:0)

Strelec: Osuji 76.

NK Triglav Kranj: Džafić, Šmit, Suljević, Gvardjančič, Kuhar, Udović, Vujčić, Pušnik(65./Podlogar), Bukara(75./Rogelj), Žurga, Majcen(84./Kryeziu). Trener: Siniša Brkić

ND Gorica: Sorčan, Curk, Gregorič, Kavčič(63./Celcer), Škarabot, Humar, Grudina, Kapić, Nagode(73./Džuzdanović), Osuji, Edafe(84./Filipović). Trener: Miran Srebrnič

Sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje)