Gorica premagala Terek Grozny!

Nova Gorica, 19.02.2017

Novogoriški nogometaši so z odliko opravili z generalko pred pričetkom spomladanskega dela prvenstva.

V Fagagni v Furlaniji so z 1:0 premagali ruskega prvoligaša FC Terek Grozny. Odločilni zadetek je v 86. minuti prispeval Mark Gulič. Za zadetek je podal Tilen Nagode.

Belo-modri so imeli že v prvem delu igre priložnost za zadetek, potem ko je Miran Burgič zgrešil strel z bele točke.

Igra je pretežno potekala med obema kazenskima prostoroma, ruski nogometaši pa so igrali zelo grobo.

Pri Novogoričanih zaradi bolezni ni bilo vratarja Grege Sorčana ter zveznega igralca Jake Kolenca.

Gorica je tako v tem pripravljalnem obdobju premagala dva renomirana mednarodna tekmeca. Z 1:0 je bila boljša od Udineseja ter tokrat še od ruskega Tereka Grozny. Terek je po jesenskem delu na visokem četrtem mestu v elitni ruski Premier ligi.

ND Gorica : FC Terek Grozny 1:0 (0:0)

Strelec: Gulič 86.

ND Gorica: Štrukelj, Gregorič, Boben, Jogan, Škarabot, Grudina, Žigon, Kapić, Osuji, Filipovič, Burgič

Igrali so še – od 60. minute: Curk, T. Kavčič, Celcer, Humar, Nagode, Marinič, Likar, Gulič. Od 45. minute je nastopil Edafe.