Zmaga nad Ankaranom, v četrtek gostovanje pri Udineseju

Nova Gorica, 28.01.2017

Za nami je tretja trening tekma. ND Gorica je na umetni travi v Športnem parku s 4:2 premagala drugoligaša NK Ankaran.

V prvem delu igre so domači dosegli tri zadetke. Kot prvi je že v 10. minuti zadel Leon Marinič. V nadaljevanju pa dva zadetka nigerijskega novinca Donatusa Josepha Edafeja. Uspešen je bil v 25. in 45. minuti.

V drugem polčasu številne zamenjave in sprva znižanje gostov na 3:1. V 73. minuti pa je četrti gol za belo-modre prispeval Dejan Žigon. Ankaran je dve minuti zatem postavil končni izid.

Po dveh preizkušnjah v tem tednu sledi še mikavnejše obdobje.

V sredo ob 14. uri v Novi Gorici gostuje tretjeligaška ND Ilirija iz Ljubljane, v četrtek ob 15. uri pa ND Gorica gostuje na povsem novem stadionu Friuli – Dacia Arena v Vidmu. Nasprotnik je Udinese Calcio.

ND Gorica : NK Ankaran 4:2 (3:0)

Strelci: Marinič (10.), Edafe (25., 45.), Žigon (73.); Gliha (60.), Mihailovič (75.).

ND Gorica: Sorčan, Curk, Boben, Žižek, Celcer, Humar, Kapić, Marinič, Nagode, Kotnik, Edafe.

Nastopili so še: Štrukelj, Gregorič, T. Kavčič, Jogan, Škarabot, Arčon, Grudina, Kolenc, Osuji, Žigon in Burgič.