ND Gorica z 2:1 premagala celovško Austrio

Nova Gorica, 01.07.2015

Za belo-modre sta zadela Amel Džuzdanović in Blessing Eleke

ND Gorica je dosegla prvo zmago v novi sezoni. Na avstrijskem Koroškem je v Bilčovsu z 2:1 premagala prvaka tretje avstrijske lige in novega člana druge tamkajšnje lige SK Austrio Klagenfurt iz Celovca.

Novogoričani so pričeli zelo podjetno. Amel Džuzdanović jih je že v 7. minuti popeljal do prednosti. Belo-modri so bili nekoliko boljši tekmec, čeprav so lepši priložnosti imeli Korošci.

Gorica je prek napadalca Blessinga Elekeja v 45. minuti povišali na 2:0, potem ko je mladi Nigerijec izkoristil vrzel v domači obrambi.

V drugem polčasu je nastopila povsem nova zasedba trenerja Mirana Srebrniča. V tem delu igre pa je v končnici tekme Austria dosegla zadetek za 2:1. Uspešen je bil Sandro Zakany.

Še pred tem je imela Austria dve priložnosti, za Gorico pa je bil najbližje zadetku mladi Tilen Nagode.

Kot smo napovedali, belo-modre naslednja preizkušnja čaka v soboto ob 18. uri v Umagu s hrvaškim prvoligašem NK Istra 1961 iz Pulja.

Trening tekma

Bilčovs/Ludmannsdorf, Koroška, Avstrija,

SK Austria Klagenfurt : ND Gorica 1:2 (0:2)

Strelci: Zakany 92.; Džuzdanović 7., Eleke 45.

ND Gorica: Štrukelj, Širok, T. Kavčič, Jogan, Celcer, Vetrih, Humar, Martinović, Džuzdanović, Eleke, Arčon.

2. polčas: Lipičar, Hlede, Kompara, N. Mevlja, M. Kavčič, Vukelić, Kolenc, Nagode, Marinič, Majcen, Kotnik.