Brez točk na zadnji domači tekmi v letu 2014

Nova Gorica, 29.11.2014

Domžale iz Nove Gorice s polnim plenom

Novogoriški nogometaši so se v letu 2014 od domače publike poslovili s porazom proti vodilnim Domžalam z 1:2.

Začetek tekme je minil v nekoliko napadalnejši igri Domžal, a brez udarcev na vrata. Tako je bilo vse do 15. minute, ko je iz prostega strela zadel Uroš Korun.

Domžalčani so bili tudi v naslednjih minutah napadalnejši. Le deset minut po vodilnem golu pa je domači napadalec Luka Majcen pred gostujočimi vrati dobil dvoboj z vratarjem Vidmarjem in izenačil na 1:1. To je njegov peti sezonski gol.

Sledili so poskusi Vetriha, Arčona in Innocentija. Gorica je bila do odhoda na odmor boljši tekmec. Polčas se je končal izenačeno.

Domači so boljše krenili v drugi del. Innocenti je poskusil s svojim drugim dnevnim strelom.

Domžalčane je do zmage v Športnem parku po hitrem protinapadu v 65. minuti popeljal Jousha Parker.

Belo-modri so po zaostanku želeli rezultat preobrniti, a jim kljub nekaterim poskusom ni uspelo. Zadnji je streljal Eleke v zaključku tekme.

Zadnji dvoboj letos ND Gorico čaka v nedeljo, 7. decembra v Novem mestu.

ND GORICA – NK DOMŽALE 1:2 (1:1)

Strelci: Majcen 24.; Korun 15., Parker 65.

ND Gorica: Simčič, Džuzdanović, Jogan, Vetrih (46./Širok), Napoli, Vanin (81./Eleke); Innocenti, Taider, Pasqualini, Majcen, Arčon (56./Osuji).

NK Domžale: Vidmar; Zec, Horić, Korun, Janža; Majer (76./Požeg Vancaš), Maksimović, Skubic, Vuk (58./Simić); Parker, Morel (87./Ožbolt).